Wilczy Camp – wakacyjny obóz dla ojców z dziećmi.

Pamiętasz swoje najbardziej beztroskie wakacje? Kiedy nie myłeś  się przez kilka dni, eksplorowałeś przestrzeń do utarty tchu. Kiedy zabłądziłeś i szczęśliwie się odnalazłeś? Pamiętasz smak pajdy chleba z masłem i dżemem kiedy wieczorem przybiegłeś wygłodniały jak wilk? Smak zwęglonych ziemniaków z ogniska? I to ciało pogryzione przez komary?  No! To weź swojego dzieciaka i chodź z nami! To będą super fajne wakacje razem! A to, czego razem doświadczycie  pozostanie w postaci siły i potencjału, z którego będziecie mogli oboje czerpać już na zawsze.

„Wilczy Camp” – wakacyjny obóz dla ojców z dziećmi. Przyjeżdżajcie!

 Zanim wybierzesz obóz dla dziecka w tym roku, weź kartkę papieru i zadaj sobie kilka pytań:

 • Ile godzin realnie, każdego dnia, spędzasz  ze swoimi wilczkami? 
 • Jaki kolor oczu ma Twoje dziecko? 
 • O czym ostatnio opowiadało Ci Twoje dziecko? Umiesz powtórzyć te przygodę ze szczegółami?
 • Jak ma imię najbliższy przyjaciel Twojego dziecka? 
 • Z czym mierzy się teraz Twój dzieciak? Jaki ma ostatnio problem w grupie rówieśników? 
 • Jaka jest jego ulubiona gra komputerowa i dla czego akurat ta? A książka? Która jest jego ulubioną?  
 • I czy dobrze znasz swojego dzieciaka?
 • Kiedy ostatnio spędziliście cały tydzień tylko we dwoje, troje… Tylko Ty i dzieci? Bez obiadów w pojemnikach, bez wsparcia mamy czy babci ? 

Jak jest? Co możesz powiedzieć na temat Twojej relacji z dzieckiem?

Środek lasu pośród polodowcowych szmaragdowych jezior. Odkrywanie co dzień innych dziewiczych piaszczystych plaż. Wspólne gotowanie, RPG, dyskoteki. Bez elektroniki. Letnie kino pod gołym niebem. Wspólne wyprawy, rozpalanie ogniska. Szałasy, podchody i zabawy w wodzie. Dla wspólnej zabawy, wspólnego śmiechu, czułych spojrzeń akceptacji, zachwytu. Żeby dzieciaki poczuły Twój oddech, bicie Twojego serca, siłę  Twojej męskiej piersi, Twojego męskiego uścisku. Żeby ułożyły to doświadczenie do ciała na całe życie. Może czasami nie będzie łatwo. Wiemy jak to jest. Często „wychowujemy” zamiast po prostu być, zwyczajnie słuchać, razem odkrywać, pokazywać ten świat. Jesteśmy często zbyt zajęci realizowaniem planu, ambicji, kariery, „bo to taki etap w życiu”, „bo to dla nich, na wykształcenie, przyszłości zabezpieczenie…”. No wiemy. Tylko, że ten czas nam ucieka przez palce. Nie zauważamy, że jesteśmy tymi NAJWAŻNIEJSZYMI  MĘŻCZYZNAMI  w życiu naszych dzieci. Nie bój się. Nikt Cię tu nie będzie oceniał za zaniedbania czy brak tego „dobrego” kontaktu. To jest właśnie dobry czas żebyście Ty i Twoje dziecko doświadczyli nowej jakości w byciu razem. Możecie rosnąć i być inspiracją dla siebie nawzajem.  Poczujecie znaczenie wspólnoty. Współdziałania i współżycia w Watasze. Wsparcia, jakie ta wilcza rodzina ma do dania. Doświadczycie radości, śmiechu, swobody, luzu. Radości, która się zwielokrotnią. Bo „szczęście ma sens tylko wtedy kiedy możemy się z nim dzielić”.

Z połączenia dwóch bliskich sobie duchowych  rodzin – Watahy www.wolfzen.pl i Nowych Wojowników www.nowiwojownicyorg.pl powstał projekt skierowany do ojców, którzy maja odwagę by podjąć wyzwanie i spędzić wakacje ze swoimi dziećmi.

Kto prowadzi?

 • Kasia – Kasia Kordylewska – jestem Kulturolożką, (UAM), Life Navigatorem (Integrowana Psychoterapia Gestalt, The Art and Science of Coaching Erikson College International, Instytut NLP, Foundation for Shamanic Studies by Michael Harner), certyfikowana lektorką Metody Oddychania Integratywnego Zdeny Kmuničkovej. Współzałożycielką Instytutu Terapii Transpersonalnej w Pradze. Badam analogie pomiędzy zachowaniem wilczych watah a życiem społecznym człowieka (w strukturach formalnych, np. w korporacjach). Jestem aktywna w podróży donikąd. Jestem też mamą dwójki dorosłych już dzieci oraz wielu projektów.
 • Juras – Jerzy Łącki – jestem absolwent SGH i Akademii Psychologii Przywództwa. W ciągu 25 lat wspinania się po szczeblach korporacyjnej kariery (zarządzanie sprzedażą, zmianą i międzynarodowymi organizacjami) prowadziłem biznes, zwiedziłem świat i… zgubiłem dziką część siebie… Przeszedłem kilkuletni trening w „Wilczej watasze”, świat zwolnił, ja zwolniłem. Wreszcie znowu spotkałem „swoje ja”, przez lata wypierane przez nie moje „super ja”. Życie zaczęło inaczej smakować. Poczułem dziki zew – tę część mnie, która czuje i marzy. To jeden z powodów, dla których angażuję się w projekt, „przywracający człowieka naturze”. Oddaję siebie i innych naturze. Świadomie do niej powracam i wspieram innych na tej drodze.
 • Tomek – Tomek Kondzielnik – Jestem mężem i ojcem dwóch córek: Gai i Wandy. Jestem również menadżerem, trenerem rozwoju osobistego i kibicem piłkarskim. Moim życiowym fundamentem jest porozumienie bez przemocy (NVC) oraz idea rodzicielstwa bliskości. Poprzez Fundację Inicjatywa wspieram edukację alternatywną. Jestem założycielem organizacji Nowi Wojownicy, która propaguje męskie ruchy rozwojowe. Prowadzę męskie kręgi oraz autorskie warsztaty Męski Punkt Widzenia.
 • Grzesiek – Grzegorz Sirociuk – Przewodnik Beskidzki (uprawnienia państwowe), Przewodnik Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Instruktor Survivalu, uczestnik kursu surviwalu w Wielkiej Brytanii w szkole Ray Mearsa (Woodlore school of wilderness bushcraft) instruktor SKPB Warszawa. Swoje doświadczenie górskie zdobywał na wielu wyjazdach w kraju i za granicą zdobywając m.in Mont Blanc. Od kilku lat prowadzi obozy wędrowne, warsztaty zielarskie oraz rajdy konne.

Kiedy?

17 – 24 lipca 2021

Gdzie?

Agroturystyka Wilczyn – Mrówki.

Agroturystyka usytuowana jest w pięknym lesie a pomiędzy ośrodkiem znajdują się jeziora: Wilczyńskie i Mrówieckie. Miejscowość Wilczyn to szczególne miejsce leżące na skraju województwa wielkopolskiego, w pobliżu historycznej stolicy Polski – Gniezna www.supermrowki.pl

Koszty:

Tygodniowy pobyt dla ojca z dzieckiem – zakwaterowanie w pokoju z łazienką – 3.500 pln

Tygodniowy pobyt dla ojca z dzieckiem – zakwaterowanie we własnym namiocie – 2.500 pln

Drugie dziecko – opłata 500 pln

Co obejmuje cena:

 • Zakwaterowanie w wybranym standardzie
 • Produkty spożywcze na cały pobyt
 • Udział we wszystkich aktywnościach obozowych
 • Ubezpieczenie NW

Zapisy mailowe na adres: biuro@fundacjainicjatywa.org

Po potwierdzeniu mailowym konieczna jest wpłata 1500 zł zadatku na poniższy numer konta – w tytule przelewu imię i nazwisko oraz dopisek „Obóz dla ojców 2021”.

Wpłata na konto:

Fundacja Inicjatywa 02 1090 1652 0000 0001 3286 8383 (Santander Bank)

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Może Ci się również spodoba