Granice MAŁE I DUŻE- warsztat z Agnieszką Stein

Zapraszamy na warsztaty z Agnieszka Stein. Warsztat odbędzie się 1 października w Tychach.

„Dzieci potrzebują granic” To jeden z najbardziej znanych i najmniej konkretnych sloganów wychowawczych. Co to są te granice? Jak je stawiać, budować u dzieci? Jak podejmować rodzicielskie decyzje tak, żeby te granice dzieci miały?

W trakcie warsztatu uczestnicy:
– uczą się rozpoznawać swoje granice i komunikować je jasno i otwarcie dzieciom.
– uczą się też tego, jak brać pod uwagę granice dzieci.
– dowiedzą się, jak wygląda kształtowanie się granic w trakcie rozwoju dziecka i do czego są one potrzebne.
– poćwiczymy też sytuacje, w których granice dzieci i dorosłych mocno się ścierają: ktoś mówi „nie”, ktoś czuje złość, każdy chce, żeby było inaczej.

Warsztat jest okazją do przyjrzenia się na nowo roli rodzica w rozwoju dziecka i w BUDOWANIU RELCJI W RODZINIE.
Może też być inspiracją do tego, żeby zatroszczyć się o swoje granice i potrzeby w relacjach, nie tylko z własnym dzieckiem.

WARSZTAT TO PRZESTRZEŃ na to, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami, ale także przede wszystkim, ŻEBY LEPIEJ POZNAĆ SIEBE, doświadczyć czegoś nowego i poćwiczyć nowe sposoby reagowania.
To, co zdarzy się na warsztacie zależy w dużym stopniu od tego, co przyniosą ze sobą uczestnicy.
Każdy uczestnik zadając pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem, uczestnicząc w ćwiczeniach staje się współtwórcą warsztatu.

Po warsztacie uczestnicy wychodzą z nowym doświadczeniem i nową wiedzą, ale też z mnóstwem nowych pytań i przemyśleń, które jeszcze długo w nich pracują.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
TERMIN: 1 paździenika 2017 godz 10-16
MIEJSCE: ul. Gilów 12 Tychy
KOSZT: 120 pln/osoba (opłata zawiera przerwę kawową)

Zgłoszenie na adres:

biuro@fundacjainicjatywa.org w tytule proszę wpisać Granice A. Stein+ imię nazwisko uczestnika
Po otrzymaniu potwierdzenia prosimy dokonać wpłaty na konto fundacji
Bank BZWBK 02 1090 1652 0000 0001 3286 8383