Wilczy Camp – wakacyjny obóz dla ojców z dziećmi.

To już trzeci rok, kiedy spędzimy razem wakacje!

Dwa poprzednie lata dały nam dużo możliwości uważnego przyglądania się naturalnej dynamice wspólnego obozowego życia. Każda rodzina ma inne upodobania, różny rytm wstawania, zwyczaje jedzeniowe. Są wśród nas weseli, zawsze skorzy do wspólnej aktywności ekstrawertycy, a niektórym z nas potrzeba o dużo więcej czasu na wystawienie stopy z namiotu. I też więcej przestrzeni tylko dla siebie. Są wśród nas czytelniczki z pasją pochłaniające książki, są gracze zażarci w poszerzaniu terytoriów, są drwale (! ;)) są delfinki, co by najchętniej nie opuszczały wodnych turkusów. Mamy niestrudzonych piłkarzy. Mamy wreszcie kochających dobre jedzonko, którzy z zapałem przygotowywali dla nas ulubione potrawy. Ach, co to były za lody! Ach! Te miętowe!

Jest różnorodnie i dla każdej odmienności jest tu dobre miejsce. Ale też doświadczyliśmy, że wielu z Was ojców – potrzebuje zwykłego ludzkiego wsparcia. Nikt nam nie wręcza na porodówce instrukcji jak wychowywać szczęśliwe dzieci. Sami uczymy się przez doświadczenie, swoim własnym wzrastaniem do roli rodzica. Często nieświadomie, mimo najlepszych intencji i zaklęć, że nigdy tacy nie będziemy wobec naszych dzieci, powielamy ścieżki naszych rodziców. Bo tak bardzo są wydeptane. Bo to wielki wysiłek przeciąć maczetą zarośla i wytyczać nowe trakty kontaktu z własnymi dziećmi.

W tym roku proponujemy Wam bardziej regularną możliwość zasiadania w kręgu, gdzie wszyscy są sobie równi, gdzie jest intencja wzajemnego dzielenia się, wsparcia, zobaczenia się i uważnego słuchania.

Nadal zachęcamy Was do wnoszenia Waszych propozycji aktywności i animacji czasu, Waszego twórczego wkładu w „dzianie się” na Campie. Będą nam wszystkim w tym roku towarzyszyli i aktywnie wspierali facilitatorzy dobrego czasu. Tę przestrzeń jak już zapewne poczuliście – tworzymy razem. Chcemy, żeby było miło, żeby każdy mógł na obozie być w swoim tempie, bez przymusu i bez presji. Z uszanowaniem odmienności zainteresowań i swojej natury. Życzymy Wam, aby to były WAKACJE. Nie czas na nadgonienie „wychowania” w tydzień. Tego nie oczekujcie. Mamy nadzieję, że wykorzystacie ten czas na aktywną bliskość, szczere zainteresowanie sobą, bardziej, niż na utrwalanie etykietek czy jakże często własnych projekcji o tym, jakie „jest” nasze dziecko. Wystrzegajmy się też obsadzania dziecka w roli ambasadora naszych własnych lęków, słabości i kompleksów. To świetna okazja, żeby przyjrzeć się sobie! I dać dzieciakowi odetchnąć 😉

To czas, żeby zobaczyć się nowymi oczyma. Z zachwytem, radością ze zwykłego bycia blisko. Mamy nadzieję, że to będzie naprawdę fajny czas razem. Czasem w grupie, a czasem tylko z tatą.

Cieszymy się na Was bardzo. Przyjeżdżajcie koniecznie!

Wszelkie pomysły, gry, instrumenty, narzędzia mile widziane! Zgłaszajcie do banku obozowych pomysłów, który niniejszym uznajemy za otwarty!

No to do lipca! Widzimy się nad jeziorami.

Kiedy?

Mamy dwa terminy:

  • pierwszy termin – 8 -15 lipca
  • drugi termin – 16 – 23 lipca

Gdzie?

Pole namiotowe Mrówkoraj – Mrówki k. / Wilczyna

Pole usytuowane jest w pięknym lesie, a pomiędzy nim znajdują się jeziora: Wilczyńskie i Mrówieckie. Miejscowość Wilczyn to szczególne miejsce leżące na skraju województwa wielkopolskiego, w pobliżu historycznej stolicy Polski – Gniezna.

Koszty:

Tygodniowy pobyt dla ojca z dzieckiem – zakwaterowanie w pokoju z łazienką – 3800 PLN. Mamy dostępnych 5 pokoi na turnusie.

Tygodniowy pobyt ojca z dzieckiem – zakwaterowanie we własnym namiocie, z dostępem do węzła sanitarnego – 2700 PLN.

Każde kolejne dziecko – 700 PLN

Co obejmuje cena:

  • Zakwaterowanie w wybranym standardzie
  • Wegetariańskie produkty spożywcze na śniadania i kolacje, które przygotowujemy sami
  • Udział we wszystkich aktywnościach obozowych
  • Ubezpieczenie NW

Będzie możliwość zamówienia obiadów w Mrówkoraju – koszt na osobę ok. 40-45 PLN (30 PLN danie główne + do 15 PLN zupa)

Zapisy mailem na adres: biuro@fundacjainicjatywa.org i tomek@nowowojownicy.org

Po otrzymaniu potwierdzenia mailowego prosimy o wpłatę zadatku w wysokości 1500 PLN, który gwarantuje rezerwację miejsca. Wpłaty prosimy dokonywać na poniższy numer konta – w tytule przelewu imię i nazwisko oraz dopisek „Obóz dla ojców 2023 – termin….”.

Fundacja Inicjatywa 02 1090 1652 0000 0001 3286 8383 (Santander Bank)

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat:)

Może Ci się również spodoba