Meet and Code 2018

Po raz drugi bierzemy udział w projekcie Meet and Code.

Przygotowaliśmy dwa wydarzenia, które odbędą się w Szkole Demokratycznej w Tychach.

10 października zapraszamy dzieci do projektu – „Rusz głową porusz robotem”.

Ten projekt kierujemy do dzieci edukowanych domowo, pozbawionych typowego środowiska szkolnego.
Spotkamy się w Szkole Demokratycznej w Tychach, gdzie w
trakcie zajęć dzieci przy pomocy klocków LEGO® Education WeDo™ a także LEGO® Mindstorms zbudują swoje roboty, następnie w specjalnym środowisku programistycznym, przygotowanym z myślą o dzieciach będą tworzyć program który pozwoli ożywić zbudowaną przez nich konstrukcję.
Będziemy się bawić i jednocześnie rozwijać kompetencje informatyczne i techniczne. Dzięki nowoczesnym narzędziom jakim jest robotyka dziecięca wyobraźnia i twórcze myślenie zamienimy w realne działanie. Zapraszamy

Labirynt Minotaura – Escape School

W środę 17 października 2018 Szkoła Demokratyczna w Tychach zamieni się w wielki escape room. Przestrzeń pełną zagadek niczym labirynt Minotaura.
Połączymy nowoczesne technologie z mitologią, odbędziemy podróż w przeszłość. Wykorzystamy kodowanie jako narzędzie do realizacji podstawy programowej. Udowodnimy że nowoczesna technologia świetnie łączy się z historią. Zagadki, quizy i rebusy będą opierały się na mitach greckich, dzięki czemu uczniowie poznają i utrwalą sobie postaci i wydarzenia mitologiczne, związki frazeologiczne, sztukę i kulturę starożytnej Grecji. Zadania przygotowane będą z wykorzystaniem technologii informacyjnej, różnorodnych aplikacji.
Każde poprawnie rozwiązane zadanie uczniowie otrzymają składowe elementy kodu, które pozwolą im przejść do kolejnego pomieszczenia, a w finale odnaleźć klucze do szkoły i się z niej wydostać. Gra odbywać się będzie od 9 do 15 w czasie dnia szkolnego.

Projekty zostały dofinansowane w ramach Meet and Code 2018. Sponsorem inicjatywy jest SAP. Partnerem inicjatywy jest Fundacja TechSoup.

Może Ci się również spodoba