Festiwal Rodziny – warsztat wprowadzający 13 lipca

Z dużą radością pragniemy Was zaprosić do udziału w projekcie Festiwal Rodziny. Projekt ten przeznaczony jest dla rodziców poszukujących inspiracji w swojej rodzicielskiej drodze. Udział w projekcie pozwoli na poznanie lub pogłębienie wiedzy z zakresu Empatycznej Komunikacji, Rodzicielstwa Bliskości oraz da możliwość wymiany doświadczeń z innymi rodzicami. W trakcie projektu planujemy warsztaty dla obojga rodziców, warsztaty tylko dla ojców oraz piknik rodzinny z zajęciami dla całych rodzin.

Kiedy:

13 lipca 2017

Dla Kogo?
Zapraszamy wszystkich rodziców zainteresowanych ideą Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy oraz ideą Mikro Kręgów na warsztat z Moniką Szczepanik. Warsztat ten jest pierwszym etapem projektu Festiwal Rodziny a zarazem spotkaniem rekrutacyjnym do tego projektu.

Oto krótki opis tego o czym opowie nam Monika:

W trakcie warsztatu odkryjemy świat Porozumienia bez Przemocy: – temu, co działa, a co nie działa na rzecz empatycznej rodziny -jak wspierać siebie i członków rodziny gdy pojawia się w niej wyzwanie – jak zadbać o siebie, gdy w rodzinie „szaleje burza” – strategiom, które budują bezpieczne relacje w rodzinie.

Poznamy te z skuteczne narzędzie w zażegnywaniu konfliktów:

Kiedy dzieci się kłócą, czyli o Mikro Kręgach w rodzinie Mikro Kręgi to narzędzie, które wspiera dzieci w rozwiązywaniu konfliktów. Jest to uproszczona forma Kręgów Naprawczych Dominika Bartera, która sprawdza się zarówno w rodzinie, jak i w klasie. Już 3,4 latki odnajdują się w strukturze Kręgów.

?????????? ?????????????:
Termin: 13 lipca czwartek godz. 16.00 – 20:00

Mamy ograniczona liczbę miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń

??? ??? ????????
???? ?:

Wyślij zgłoszenie mailem ?????@??????????????????.??? , w treści wpisz: imię i nazwisko + Festiwal Rodziny.
Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia:

???? ?:

Otrzymasz od nas krótkie pytania.
Następnie w ciągu dwóch dni otrzymasz potwierdzenie czy zakwalifikowałeś się do projektu.

Organizator: Fundacja Inicjatywa
Miejsce:

Warsztat odbędzie się w Tychach, w budynku Tyskiej Szkoły Demokratycznej ul. Gilów 12.
* Jest możliwość przyjścia z dzieckiem, będą osoby które zaopiekują się dziećmi. Proponowane zajęcia dla dzieci będą prowadzone w duchu PbP.

Projekt jest finansowany przez:

•  Centrum Dla Rodziny
  • Stowarzyszenie Instytut Zachodni
  • Stowarzyszenie Dorośli – Dzieciom
  • FIO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.